Hogyan tegyünk víz ellenállóvá egy gyerekcipőt?

Beköszöntöttek az esősebb őszi napok, ezért ideje volt egy zárt cipőt venni a négyévesemnek, mert tavaly ősz óta két számot nőtt a lába. Mivel már nagyon „tudatos vásárló”, ezért vele mentem cipőt nézni, ami abból állt, hogy az összes fiúcipőt összeszedte, hogy szerinte a két öcsinek melyikeket vegyük meg…

Fél órás győzködésem eredményeként végre elkezdte nézni a lányos cipőket is és nyilván a szín alapján választotta ezt (mert ez „naggyon menő!”):

Mondtam, hogy jó lesz, legalább tépőzáras, egyedül is fel tudja venni és arra, hogy egy hónapig használja az udvaron, teljesen jó lesz (azt viszont tüzetesen megnéztem, hogy a bokacsontnak hagyott ív jól passzoljon a lábára!).

Mivel már ebben jött haza a boltból, ezért rögtön tesztelte is. Amikor viszont levette, akkor derült ki, hogy az orr-részen lévő anyag, az egy darab béleletlen textil, ezért az összes létező esőcseppet – ami a füvön volt – összeszedte vele, vagyis frankón beázott.

Gondoltam kitalálok erre valamit, mert őszintén szólva nem akartam visszamenni a boltba és kicseréltetni még egy hasonlóra és az jutott eszembe, hogy gyorsan „impregnálom”:):

Elővettem a kopott orrú cipők felújításánál használt dekupázs ragasztót és felvittem egy réteget a cipő beázós textil darabjaira ecsettel:

Kicsit ki is mentem a vonalból, hogy biztosan befedje, de ez nem baj, mert úgyis átlátszóra szárad a ragasztó.

Aztán száradás után (kb. fél óra) még egy réteget rákentem:

És másnap tesztelte Frida az esős fűben, teljesen jól működött. Én pedig rálocsoltam vizet, és annak is ellenállt.

Az utóbbi két nap esőmennyiségének nem tettük ki a cipőt, mert ez határozottan gumicsizmás idő volt, de a víz “ellenállósított” új cipő eddig jól helytállt.

Tudod mi a különbség a víz ellenálló, a víztaszító és a vízálló között? Olvasd el itt->->->

Címkék: , , ,
Tovább a blogra »