A gyönyörű, csinos és új nadrágok csak a pici babákon maradnak meg hibátlannak, onnantól kezdve, hogy a gyerekek elkezdenek kúszni-mászni majd szaladgálni, nemcsak a foltokat kell eltávolítanunk, hanem a lyukakat is.
Nem szükséges azonnal kidobni a kiszakadt nacikat, keressetek egy nem használt bőr/műbőr táskát vagy övet vagy egy más színű farmert, amit nem sajnáltok szétvágni és varázsoljátok újjá a gatyókat.
Mivel nem a klasszikus “kívülről rávasalok egy foltot” megoldást mutatom be, ezért a fantáziátokon kívül a következőkre lesz még szükség:
– szakadt gyereknadrág (ebből gondolom nincs hiány otthon :))
– jó erős vászon anyag (pl. más színű farmer) vagy bőr/műbőrdarab (ebből lesz a folt)
– hímzőfonal
– nagy lyukú tű vagy ha bőrt/műbőrt használtok, akkor bőrvarrótű (rövidárú boltokban általában kapható)
– olló
– jelölő (szabókréta/illanófilc vagy ceruza)
1. Válasszatok ki egy mintát, rajzoljátok át egy papírra és vágjátok ki. (Vagy nyomtassátok ki!)
Tipp: mérjétek meg, hogy mekkora minta fér el az adott szakadáson és hogy a minta le is fedje majd azt! (Nekem azért kellett nagyobb csillag, hogy a középső, keskenyebb része kitakarja majd a szakadást.)
2. Rajzoljátok körbe a mintát a szakadásra illesztve!
3. Vágjátok ki a mintát a szakadt nadrágból és vágjatok egy darab anyagot abból, ami kitölti a foltot!
Tipp: Egy négyzet forma a legpraktikusabb, de arra figyeljetek, hogy a minta széleinél legalább 1 cm-rel nagyobb legyen a folt, hogy könnyebb legyen majd odavarrni!
4. Bújtassátok bele a foltot a nadrágba és tűzzétek össze a nadrág anyagával a minta szélein, majd nagy öltésekkel varrjátok körbe a mintát!
Tipp: Itt aztán jól mutat, ha színes a hímzőcérna és érdemes fél cm-re varrni a minta széleitől, mert a farmer anyag később még rojtosodni fog!
(Emlékeztek milyen nagy meló volt annak idején direkt rojtosítani a farmerokat? 🙂 Hát a gyereknaciknál azt hiszem ez nem nagy munka!)
5. Varrjátok bele a foltot a másik nadrágszár szakadása helyére is!
És el is készült, a szakadt gyereknadrág ezennel újra hordható!