Popsikrémek tesztje

A kisgyermekek bőre igen érzékeny a külvilág ingereire. A bőr ilyenkor még nagyon vékony, sérülékeny, fogékonyabb a fertőzésekre. Fokozottan igaz ez a babapopsira, hiszen az első egy-két évben a kicsi popsija szinte állandóan nedves közegben van, sokszor folyamatos irritációnak kitéve. Nem mindegy, hogy szemünk fénye milyen védelmet kap, milyen krémekkel, kenőcsökkel védjük meg a kipirosodástól, gyulladástól, esetleg a kiszáradástól, rosszabb esetben a kisebesedéstől.

A popsikrém a pelenkával fedett bőr mindennapos védelmére szolgál, használata minden pelenkacsere és az esti fürdetés után is szükséges. Vízhatlan réteget képez a kicsi popsiján, védi a bőrt a kiszáradástól, a pelenkában lévő nedvességtől (védelmet nyújt a vizelet és a székletirritáló anyagaival szemben), csökkenti a gyulladást és használatával megelőzhető a pelenkakiütés.

A legtöbb krém nemcsak babapopsikrémként használható, hanem például kidörzsölődött hajlatoknál, felszíni hámsérüléseknél, ekcémás, felfekvéses, aknés bőrfelületek kezelésére, valamint enyhe égési, vagy fagyási bőrsérülésekre is, tehát ideális felnőttek számára is. Sőt még olyan típus is megtalálható a kínálatban, amelyik a szájpenész által fertőzött mellbimbó ápolására alkalmas. Összetételükben jelentős eltérések lehetnek. Van popsikrém extra vitamintartalommal, magas lanolintartalommal, bio összetevőkkel, gyógynövénytartalommal, cinkoxiddal, panthenollal.

Tudatos Vásárlók Egyesületének tesztje

Lássuk a Tudatos Vásárlók Egyesülete által 12 terméken végzett teszt eredményeit. A gyártók ugyanis még a világ legpuhább babapopsiját sem kímélik: sok termékben vannak kritikus kőolajszármazékok és illatanyagok.

A teszt során a vizsgált 12-ből mindössze három termék teljesített maximális pontszámmal, vagyis nem kapott pontlevonást. Ezek: Sanoll mandulás popsikrém, Weleda Calendula popsikrém, Motherlove védőkrém babáknak. Mögöttük csak 0,5 ponttal maradt le a Babydream Sensitive popsi krém, a honlapon való hiányos tájékoztatás miatt, de az összetevők miatt nem veszített pontot. Az utolsó helyen a GABI, Nivea és a Johnsons’s popsi-védő krémek állnak.

A legtöbb kritikus összetevő (kőolajszármazék, esetlegesen allergizáló anyag, hozzáadott illatanyag) a Nivea Baby Nyugtató popsi ápolóban, a Johnson’s baby védőkrémben valamint a Sudocrem termékében található.

Az értékelésnél a legfontosabb szempontnak az Ökotest által is kifogásolt kőolajszármazékokat és illatanyagot tartották a teszt elvégzői, ugyanis ezek allergizáló hatásúak lehetnek, és bőrproblémákat (pl. bőrszárazságot, repedezettséget, gyulladást) okozhatnak. A vizsgált  termékek többsége éppen kőolajszármazékot tartalmaz, csak „szebb” névve csomagolva. Ilyen származék például a parabén, a vazelin, a paraffin és a PEG).

Te melyiket használod? Ha még nem döntöttél, alaposan nézd át a csomagoláson feltüntetett összetevőket, és ne dőlj be az álcázott elnevezéseknek sem. Nehogy már ezekkel az anyagokkal érintkezzen az a kis édes fokhagymapopsi…

Házi Patika tesztje pelenkakiütésre

Először csak picit piros, aztán égővörös, rossz esetben kisebesedik, nagyon rossz esetben pedig a kisded már képtelen megmaradni a babakocsiban a hátsó fertályán, sőt, már a hordozókendő is zavarja, és csak sír keservesen. Ilyenkor beszélhetünk pelenkakiütésről… Alattomos egy szerzet, mert egyáltalán nem lehet mindig eldönteni, hogy a kezdeti kis pirosság milyen irányba mozdul el. Ha pechünk van, akkor sajnos két pelenkázás között, egyáltalán nem feltétlenül teli pelusok esetén is teljesen be tud lobbanni a babapopsi, és ilyenkor jó, ha tudjuk, mihez nyúljunk…

Bár a pelenkakiütés nem mindig fáj vagy viszket a babának, kezelését semmi esetre sem szabad elhanyagolni. A legfontosabb a pelenka napi többszöri cseréje, illetve a pelenka alatti bőrfelület rendszeres és alapos tisztítása, ápolása. Szintén elengedhetetlen a popsikenőcs alkalmazása, hiszen használatával megakadályozható, hogy a vizelet kimarja a bőrt. Ezen felül, amikor csak lehetőség van rá, hagyjuk fedetlenül a babapopsit, hiszen a levegőn könnyebben gyógyulnak a gyulladt területek!

Sudocrem

A 2012-es év Superbrands márka címet is megnyerte, igazán jó barát. Már rögtön a szülés utáni kis “promócsomagban” kapunk egy mini tégellyel, amelyet jobb is, ha azonnal belepottyantuk a majdani pelenkázótáskánkba. Nagyon jó szolgálatot tud tenni, szépen “lehúzza” a pirosságot, egy-két nap alatt helyre is hozza a problémát. (A Sudocrem elég sok mindenre felhasználható, kisebb égésnél sikeresen alkalmazható szúnyogcsípés tüneteinek enyhítésére, orrfújás miatt kipirosodott orrszél és hideg által kicsípett bőrfelületen (száj és orr környéke), ekcémás bőrfelületen, borotválkozás, gyantázás után.)

Bioderma ABC

A piacon található legújabb és leghatékonyabbnak kikevert termék… Sajnos ezt a popsikrémet nem igazán lehet kihasználni pelenkakiütés esetén, mert összetevői és hatásmechanizmusa úgy van kitalálva, hogy hűsítse a kipirosodott bőrt.

Neogranormon

Szintén tökéletes társ a bajban. A Neogranormont nagyon sokan használják, és nem is véletlenül. Egy éjszaka alatt közel 80-90 százalékos javulást lehet elérni vele.

Johnson and Johnson

Nagyon jól jön, ha még nincs szükség Sudocremre. Könnyen felvihető, kellemes krém, a kisebb pirosságot jól kezeli, dobjuk csak be szépen a táskánkba a Sudocrem mellé!

További kevésbé ismert krémek

Babylove pelenka kiütés elleni krém: A pelenkában lévő nedvesség miatt a bőr a pelenkaterületen különleges ápolást igényel. A pelenkakiütés elleni krém magas cinktartalma révén ápolja és védi a bőrt. (Teafa olajat belecsepegtetve remekül hasznosítható pattanások ellen, és a begyulladt szőrtüszőket is rendbe hozza.) Hátránya, hogy nehezen kenhető. Illatanyag mentes.

Unguentum Infantum FoNo VII Parma bőrvédő kenőcs: A bőrön különböző okok folytán (pléldául vizelet), különösen a hajlatokban, hámfosztott, vörös nedvedző területek képződhetnek, amelyeknek helyi kezelésére szolgál ez a kenőcs, mely elősegíti a bőrfelület hámosodását, gyógyulását.

Weleda calendula popsikrém: A lehető legjobb minőségű védelmet biztosítja a rendkívül érzékeny, irritált bőrnek. A tiszta méhviasz természetes védőfilmet képez a bőrön, amely meggátolja a kisebesedést és a bőr nedvesedését a pelenkával fedett részeken anélkül, hogy a bőrlégzést megakadályozná. A kamilla (calendula) virág kivonata nyugtató hatással van a bőrre. Az értékes mandulaolaj ápolja a bőrt.

Tanulság? Nem kell mindig hinni a reklámoknak! Sőt, a gyógyszertári krémek sem egyformák. Nem rossz anya attól még valaki, ha a gyógyszertári kenőcsöt használja! Ám nem szabad túlzásokba esni a káros anyagok elkerülésével, mert a mindennapokban már mindenhol ott vannak! Előtt utóbb ígyis-úgyis találkozik vele a gyermeked és ezt nem tudod kivédeni. Ez csak a média és a divat nyomása, hogy csak az jó, amit halálra reklámoznak.  A hámosító kenőcsöket nem ajánlatos mindig használni, ha a babád bőre szép, nem kipirosodott, felesleges terhelni a bőrét minden pelenkázás alkalmakor! Igen, a kőolajszármazékok helyett jobb lenne használni növényi eredetű anyagokat, így például a shea vajat, de ez nem éri meg a gyártóknak.

 

Forrás: Tudatos vásárlóBboomBabaszobaBrendonTökmag sztori

(Ez a cikk a babamama.hu oldalon jelent meg!)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!