A legfontosabb szempontok a babacipő kiválasztásánál a következők:
- a talp hajlékony legyen és belül rugalmas borítású (így tudja követni a láb gördülését és a talp alakját veszi föl)
- a cipő orra legyen széles (így elférnek benne a lábujjak)
- stabil legyen a sarokrész (ez segít középen tartani a sarokcsontot)
A cipő anyaga legyen jól szellőző, ezért a bőrből készült babacipők a leggyakoribbak. A minőséget tartsátok szem előtt, ugyanis a kevésbé minőségi, általában jóval olcsóbb baba bőrcipőknél előfordulhat, hogy bőr feldolgozásánál használt cserzőanyagokat nem mossák ki megfelelően, ezáltal az a használat során kontaktusba kerülhetnek a baba bőrével, ami nem túl egészséges… (érdemes az EU-ból származó és az EU normáknak megfelelő cipőket vásárolni, erről a gyártók szoktak egy leírást biztosítani).
A cipőben a láb bőre érintkezik a cipő belső anyagával, ami bizonyos ingereket jelent (ezért fontos pl. a rugalmas belső talpborítás). Viselés közben pedig az a cél, hogy a cipő elősegítse azt a mozgást, amit a láb mezítláb járásnál végezne. Ha nem megfelelő a lábbeli minősége vagy mérete, a láb bőrén külső nyomásra utaló elszíneződések jelenhetnek meg.
Majd a tesó cipője jó lesz rá!
Ez az, amit ne mondjatok és tegyetek az első cipő választásakor! A lábnyom is egyedi, mint az ujjlenyomat és a testvér biztosan máshogy taposta ki a cipő belső talprészét, amibe nem illeszkedik pontosan a pici baba talpa, sőt nagyon komoly deformációkat is okozhat, még ha a tesó lába egészséges is.
Holnap megtudhatjátok a sorozat harmadik részében, hogy mikor érdemes megvásárolni és mekkora legyen az első pár kiscipő!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: