Ezt én is megcsinálom!: Farmer zsebéből táska

A napokban már sokadszorra akadt a kezembe egy levágott farmernadrág felső része, amit régebben tettem el, hogy egyszer majd jó lesz még valamire. 🙂 A szárait már felhasználtam a Mei-Tai hordozó készítéséhez, gondoltam a farzsebekkel is hátha tudok kezdeni valamit. Eszembe jutott, hogy óvodában vagy kisiskolásként nagyon szerettem a kistáskákat, amelyekbe bele tudtam pakolni az… Tovább »

Ez milyen jó ötlet!: Heti ruharendszerező gyerekeknek

  Ha sietősre sikerült a reggeletek: gyorsan kiválasztottátok a gyerkőcnek, hogy milyen ruhában menjen aznap bölcsibe/oviba, viszont ő biztos, hogy nem azt akarja majd fölvenni, elkezd hisztizni, letépkedi magáról az Általatok választott holmikat és indulás előtt 2 perccel még ott áll egyszál semmiben és krokodilkönnyeket hullatva néz Titeket. Ez elkerülhető a következő praktikus ötlettel: heti… Tovább »

Neked mi volt a jeled az oviban?

Ez is egy olyan kérdés, amit nemcsak gyerekként, hanem felnőttként is megkérdezhetünk egymástól, és a válaszra mindenki emlékszik, ugye Te is? Na és, akkor mi is volt a jeled? Napocska, virág, labda, esernyő, virág, masni, katica…nekem napocska volt. Igazából nem jelent semmit(?), de büszkén emlékszünk vissza és ezzel el is indul a fejünkben a legtöbbünknek… Tovább »

Ezt én is megcsinálom!: Rávasalható bölcsis/ovis jelek készítése

Lassan kezdődik az óvoda, a bölcsőde és meg kell oldani, hogyan kerüljön bele a ruhákba, cipőkbe a gyerek neve vagy jele. Nekem még a nagymamám hímezte bele a napocskát minden ovis holmimba, manapság  – “a rohanó világ” eredményeként:) –  gyakori az alkoholos filces megoldás – bár ez a pólók nyakán vagy szétfut, vagy látszik hátulról… Tovább »

Mi az: ékszer, amit Anya hord és a baba rágcsálhatja?

Ez a Babahami, azaz a Babahami Webáruház által forgalmazott, a fogzással küszködő pici babák számára készült Teething Bling, amit az Anyukák neveztek el fogzós láncnak, fogzós ékszernek vagy Babahaminak. Minden szülő megtapasztalja a pici fogzásának “örömeit”, kinél jobban viseli a bébi, kinél kevésbé. Egy biztos, a fogzás ideje alatt imádnak rágcsálni a gyerkőcök, és ahhoz,… Tovább »

Neked mi a kedvenc színed?

Emlékeztek rá, hogy ezt gyerekként mindig kérdezgettük egymástól? Igen, mert a kedvenc szín meghatározásával is jellemeztük önmagunkat. A választott szín pedig megjelent a ruháinkon, a játékainkon, a rajzainkon, a táskáinkon. Vajon miért választanak a gyerekek kedvenc színeket és miért pont azokat választják kedvencüknek? Hogyan hatnak a különböző színek és az azokból készült ruhák viselése a… Tovább »

Ezt én is megcsinálom!: Fagyis játék a színekkel

Ahhoz, hogy a gyerekek könnyebben megjegyezzenek dolgokat, érdekesen kell szemléltetni. Így van ez a színek megismerésénél is. Jó módszer, ha a színekre rámutatva kötünk hozzájuk tárgyakat, vagy esetleg mutatunk is. Itt van egy könnyen elkészíthető eszköz a színek megtanulására: színes pálcikás jégkrémek papírból, ami később egyszerű memória játékként is használható. Figyelem! Ne dobjátok ki ezentúl… Tovább »

Babaruha mosás többféle módszerrel

Amikor Anyává válunk, más dolgok kezdenek foglalkoztatni, mint addig. Ilyen a “Miért sír a baba?”, “Eleget eszik-e?”, “Hogyan kezdjem a hozzátáplálást?” és aztán előkerül a “Hogyan szedjem ki a sütőtök vagy az őszibarack foltokat a babaruhákból?” is. A foltos baba és gyerekruhák állandóvá válnak, csak a foltok “minősége” 🙂 változik. Vannak a jól bevált mosószerek,… Tovább »

Ezt én is megcsinálom!: Foltos babaruhák még foltosabban

Vannak olyan babaruhák, amelyeket nagyon szerettek látni a gyerekeken, de bizony az “étlap” is meglátszik még rajtuk, mert nem szedte ki a foltokat egyik tisztítószer sem, vagy már nem volt kedvetek tovább próbálgatni a folttisztítók erejét. Ilyenkor vagy kukába kerülnek, vagy a zsákba, vagy a “majd jó lesz portörlőnek!” sors vár rájuk. Ezekre azonban nincs… Tovább »

Tiszta babaruhák vegyszerek nélkül

A gyermekünkért megpróbálunk mindig mindent megtenni: ápoljuk, etetjük, tanítjuk, játszunk vele, mindig a legjobb minőségű öltözködési dolgokat, kiegészítőket próbáljuk beszerezni neki. Akkor miért ne tehetnénk jót neki a ruháinak a mosásával is úgy, hogy nem érintkezik a bőrével mindenféle vegyszer? Ezzel nemcsak neki lesz jobb, hanem nekünk, Anyáknak is, hiszen egy lépéssel előrébb kerülünk a… Tovább »

Egyforma ruhákban a család

Sokszor látok kistestvéreket – nemcsak ikreket – ugyanolyan ruhába öltöztetve, vagy ugyanolyan anyagból készített különböző ruhadarabokban. Mi hárman vagyunk lánytestvérek és emlékszem, hogy nekünk is voltak „egyenruháink”: lambada szoknya :-), denevérujjas ing, pólók. Nem számított, hogy a nővéreim 6 és 8 évvel idősebbek, akkor is fölvettük az ugyanolyan ruhát a saját méretünkben. Ez az összetartozást… Tovább »

Ezt én is megcsinálom!: Baba-Mama-Papa egyedi pólók

Már régóta terveztem, hogy megörökítem Frida tenyér és talplenyomatait – tudom, sokan teszik ezt-, de eddig nem került rá sor. Most viszont egy jó családi program keretében megoldottuk ezt is: Frida textilfestékes kezeivel tenyérnyomdázhatott a férjem és az én pólómra is. A gyerek nagyon élvezte a korlátok nélküli „nyomdázást”, mi pedig szülőként azt, hogy nemcsak… Tovább »

A gyerekrajzok nemcsak papíron léteznek

Valahogyan minden ismert mesefigura élete így kezdődhetett: egy ember képzeletében létrejött, papírra került és aztán rajzfilmek, képregények tették ismertté. Ezután minden gyerek szívesen játszott a mesefigura plüssjáték-változatával, vagy hordta a mesefigurás ruhákat. De vajon az általunk, vagy a gyerekeink által készített rajzokból miért nem lett képregény, rajzfilm vagy játék? Miért csak a szülők által féltve… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!