Ezt én is megcsinálom!: Mei Tai babahordozó farmernadrágból
Számos hordozóeszköz létezik a baba számára. Az egyik legpraktikusabb a hordozókendő, mert ebben „szállítva” a babát akár mozogni, házimunkát végezni is lehet, könnyebb így a tömegközlekedés is. A kendőknek számos megkötési módjuk van, ezek elsajátítására érdemes szakember segítségét kérni. Nekem viszont nagyon megtetszett a Mei-Tai, ami egy szabott hordozókendő és jóval egyszerűbb magunkra kötni babástul is. Mivel erős vászon anyagból készül, ezért kerestem egy nem használatos farmernadrágot – természetesen a férjem polcán 😉 – és gyorsan készítettem egy Mei-Tai-t a nyárra.
Hozzávalók:
-kétféle színű, mintájú erős vászon anyag (felhasználható például farmernadrág, vászonlepedő, sötétítő függöny:))
-tű, cérna, olló -varrógép, vasaló (-a derék és a vállpántokba kb. 20 cm-es szakaszra vatelin, hogy még puhább legyen –> én most nem tettem bele) Elkészítési idő: kb. 2 óra
Elkészítés:
1.Ezen a szabásmintán láthatjátok a Mei Tai méreteit, ez alapján szabjátok ki az alkatrészeket. Minden alkatrészből 2 db kell, tehát lesz 4 db vállpánt, 4 db derékpánt és 2 db testrész darabotok. Figyelem! A szabásminta varrásráhagyás nélkül van rajzolva, arra mindenhol 1-1,5 cm-t számoljatok a kiszabáskor! 
Ha farmernadrágot használtok, abból a váll és derékpánt csíkjai jönnek ki, vágjátok le a nadrág szárait és egyenes vonalhoz illesztve (javaslom a járólap fúgacsíkjait ;)) szabjátok ki a csíkokat.
2.Varrjátok össze először a vállpántokat a következőképpen: Először a csíkdarabokat varrjátok egybe, színt színre fordítva. 
Nekem jobban tetszik, ha az illesztések nem látszódnak, hanem lefedi őket egy anyagdarab, ezért vágtam egy-egy csíkot a mintás anyagból és azt varrtam rá a farmercsíkok illesztésére kívülről: Következhet az egyszínű vállpánt-darabok összevarrása: Most gombostűzzétek össze a kétféle anyagból álló csíkot – színt színére fordítva – teljes hosszában (az én esetemben a farmert a virágossal) és rajzoljatok be a csík egyik végére egy háromszöget: Következik a csíkok végigvarrása, de FONTOS: arról a végéről kezdjétek, ahol nincs berajzolva a háromszög és legalább 10 cm-rel beljebb kezdjétek az összevarrást, hogy a végén ki lehessen majd fordítani a csíkot! A háromszög csücskét vágjátok le, hogy kifordítás után ne egy bumszli maradjon ott, hanem szép csúcsos legyen: Ha kész a végigvarrás, akkor fordítsátok ki a csíkot: Végül a lyukas véget gombostűzzétek be és varrjátok végig az egész csíkot kívülről: A legvégén jöhet zárásként a vég összecikkcakkolása. Ismételjétek meg a 2. pont lépéseit a másik vállpánttal és a két derékpánttal is! 3. Következhet a „test”- rész: színt színnel összefordítva tűzzétek össze a két anyagot és mérjétek oda a váll-és derékpánt csíkjait, azok méretének megfelelően hagyjátok ki a réseket. Gépeljétek össze a test-rész két oldalát – csak a résekig! – az alját és a tetejét csak a feléig! (ez azért fontos, hogy könnyen ki lehessen fordítani majd az anyagot!) Fordítsátok ki! A kihagyott rések széleit hajtsátok vissza és illesszétek be a 4 pántot, úgy, hogy kb. 5 cm-re legyenek bebújtatva a két anyag közé. Most már végig lehet gépelni kívülről a test-részt, így összeáll a Mei Tai. 4. Ahhoz, hogy a 4 pánt erősen tartson, mindegyikre készítsetek egy-egy X-et, így: El is készült egyedi Mei Tai, ami még egy divatos ruhadarabnak is megfelel! Mire nem jó egy farmernadrág, ugye? 😉
(Figyelem! Ez a mei-tai hosszú távú használatra nem javasolt, arra jó, hogy kipróbáld, gyakorold a kötéseket. Ha hordozni szeretnél, kérd hordozási tanácsadó segítségét, hogy a számodra megfelelőt válaszd!)
Ezeket is érdemes elolvasnod: